DINARA-SINJAL

04.04.2018. 22:20

IZLET OTKAZAN ZBOG NEDOVOLJNO PRIJAVLJENIH!!!

PRIJAVE OBAVEZNO DO 15.04.2018.

trodnevni planinarski izlet DINARA-SINJAL 1831m  NAJVIŠI VRH HRVATSKE

28., 29. i 30.travnja 2018. godine

POLAZAK AUTOBUSA IZ:

Poreča  ili Umaga*

sat i

sa CRODUX Poreč

Novigrada

u

sati

sa autobusne stanice  Novigrad

Buzeta

u

sati

sa CRODIX Buzet

*polazak će biti naknadno definiran ovisno o prijevozniku

OPIS POHODA:

Nakon što smo se svi skupili u bus krećemo preko Rijeke, Žute Lokve, Knina do sela Guge gdje je početak našeg planinarenja

I – DAN- SUBOTA

Početak planinarenja je u selu Guge266(m/nv)  u 10,00 sati. Krećemo prema Koritima- Suvom Polju-Anića Glavi - planinarskoj kući Brezovac1069(m/nv) gdje stižemo za 6,00 sati. Planinarska kuća na Brezovcu je naša baza gdje ćemo biti smješteni i gdje ćemo spavati dvije nići. Dužina staze je 14,3km, nadmorska visina koju treba savladati je 850m/nv i težina staze je N1.Očekivani dolazak u planinarsku kuću je oko 16 sati. Nakon odmora i smještaja slijedi večera, druženje i odlazak na spavanje.

II-DAN-NEDJELJA

Ustajanje po želji, doručak u pl.kući i u 10,00 sati polazak prema: Mala Previja-sedlo Badanj1281(m/nv) gdje stižemo za 1,30 sati. Nakon razgledavanja, slikanja i odmora vraćamo se nazad istim putem. Dužina staze 5km i nadmorska visina koju treba savladati je 230(m/nv) i težina staze je N1. Ukupno vrijeme hodanja cca 3,00 sata. Ostali dio dana odmor u kući uz proslavu 1.Maja sa ranom večerom, druženjem i spavanjem.Postoji mogućnost da manja grupa ode do vrha Sinjal a to ćemo se dogovoriti na licu mjesta.

III-DAN-PONEDJELJAK

Ustajanje u 5,00 sati, pospremanje soba, doručak i pokret u 7,00 sati na najviši vrh Hrvatske Sinjal1831(m/nv) preko Dulera-Samar Bukovog Vrha gdje stižemo za 3,30 sata. Dužina staze je 5,3km, nadmorska visina koju treba savladati je 780(m/nv) i težina staze je SN2. Nakon odmora, slikanja krećemo: Gorica-pl.skl.Martinova Košara-Pećina-Stari Grad Glavaš-Selo Glavaš. Dužina staze 7,4km, nadmorska visina koju treba savladati NA DOLJE JE 1230(m/nv) i za to će nam trebati 3,30 sata. U selu Glavaš će nas čekati autobus koji će nas vratiti u Istru u večernjim satima.

Prehrana:

1. dan subota:                       večera u pl.kući Brezovac

II . dan nedjelja:                     doručak i večera upl.kući Brezovac

III. dan ponedjeljak:              doručak u pl.kući Brezovac

Ostali obroci u vlastitom aranžmanu(iz ruksaka).

CIJENA PRIJEVOZA PO OSOBI(na bazi 30 prijavljenih)                   400,00 kn

CIJENA  SPAVANJA U DOMU  PO OSOBI (dve noći)                          100,00 kn

CIJENA HRANE U DOMU PO OSOBI (Dva doručka+dve večere        100,00 kn

_________________________________________________________________________ Sveukupno:                                                                                         600,00 kn

Napomena :

Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa i vodiča. Vodič zadržava pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.

Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima istoga, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na pohodu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu, te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost.

PRIJAVE:

do ponedjeljka16.04.2018. kod Roviš Damira na mob. 098 330 938.

Organizator:    HPD “PLANIK“ – podružnica Poreč

Vodič :            Roviš Damir               mob.    098 330 938