Nanos, Slo

22.10.2018. 15:45

planinarski izlet na  NANOS, Slovenija  u nedjelju 11.studenog 2018.

POLAZAK :

Umag              u                      7,00 sati                      sa autobusnog kolodvora

Buje                u                      7,20 sati                      sa autobusnog kolodvora

Nanos leži na sjeveroistoku Vipavske doline, a sa sjevera se nadovezuje na Trnovski gozd. Ta stjenovita planina duga je 12 i široka nekih 6 km, po nižim djelovima obrastla je šumama bukve, a po višim rastu borovi. Sam vrh ima oblik visoravni, a najviši vrh Pleša (1262 m) nalazi se sa istočne strane. Neposredno ispod vrha nalazi se planinarski dom - Vojkova koča (1240 m).

OPIS POHODA:

S parkirališta u Razdrtom ( 575 m) krećemo prema Vojkovoj kući na Nanosu. Uspon je moguć po strmoj stazi (oko 1,45h) ili po blažoj (oko 2,30h). Nakon odmora u planianrskom domu i odlaska do obližnjeg vrha vraćamo se istim putem nazad.

CIJENA PRIJEVOZA:  100,00 kuna

Napomena :

Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa i vodiča. Vodič zadržava pravo promjene programa ovisno o okolnostima.

Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima istoga, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na pohodu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu, te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost.

PRIJAVE:  molim sve koji misle ići na ovaj izlet da se obavezno prijave do 31. listopada na telefon 091 2060510

Organizator: HPD “PLANIK“  Umag

Vodič: Žužana Dušanić 091 2060510