Međunarodni dan pješačenja

24.04.2015. 11:41

PLANINARSKO DRUŠTVO „PAZINKA“ PAZIN

poziva svoje članove i druge zainteresirane na pješačenje povodom 19. Međunarodnog dana pješačenja

Istarske županije koje će se održati u nedjelju,

3. svibnja 2015. godine, na kružnoj stazi

„Dolinom mlinova“ u Pazinu

Raspored:

8,45-9,00 sati –parkiralište iza Spomen doma u Pazinu; okupljanje planinara, volontera i prijatelja društva

9,00 sati – krećemo preko mosta Vršić stazom iznad Pazinske jame do Zip line odnosno do Hotela Lovac, gdje se pruža lijepi pogled na cijeli Pazin i Pazinsku jamu.

Nastavljamo sa pješačenjem okolnim putem do vodopada Pazinskog krova pa sve uz potok do vodopada Zarečkog krova. Nakon razgleda Zarečkog hodamo 20 min do sela Dušani gdje je organiziran topli obrok.

14,30 – ručak (maneštra, kolač i kava –cijena 25,00kn). Tu će nas dočekati i zabavljati „Domski bend“ iz Motovuna.

16 sati – povratak u Pazin

17 sati – zainteresirani sudionici pohoda moći će se okušati spuštanjem Zip lineom preko Pazinske jame (po promotivnoj cijeni).

Staza je nezahtjevna, dužina kružne staze je 12 km.

Napomena :

-Napomena: Prijavom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu; da je član HPS-a, te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost. Organizator zadržava pravo izmjene plana i programa pohoda obzirom na objektivne i nepredvidive okolnosti na samom pohodu, te u slučaju loših vremenskih uvjeta ima pravo otkazati ili odgoditi izlet.Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa vodiča.

Partneri i pokrovitelji: Savez sportske rekreacije „Sport za sve“ Istarske županije, Zip line Pazin, Grad Pazin i Turistička zajednička zajednica središnje Istre.