Kanjavec, Julijske Alpe

30.06.2015. 12:30

Kanjavec (2569 m) i Gornja triglavska jezera, Julijske alpe, Slovenija

subota i nedjelja 11. i 12. srpanj 2015. godine

Polazak autobusa 11. srpnja 2015. iz:

BUZETA

sa benzinske postaje OMV/CRODUX

NOVIGRAD

u

sa autobusne stanice

BUJE

u

Sa autobusne stanice

Opis izleta:

Subota, 11.07.

Dolazak do ulaza u dolinu Zadnjice (50. serpentina vršičke ceste) planira se oko 11,30 sati.

Prvi dan penjemo se približno 5 sati hoda, visinski cca 1500 m od ulaza u dolinu Zadnjice do planinske Koča na Doliču (2151 m) gdje ćemo i prenoćiti, te drugi dan krenuti na vrh Kanjavca.

Nedjelja 12.07.

Polazak prema vrhu je u ranim jutarnjim satima.

Očekuje nas cca 1,5 sat uspona laganim tempom do vrha Kanjavca (2569 m). Savladava se cca 450 m visinske razlike.

S vrha Kanjavca spuštamo se kružnom stazom cca 1,5 sat hoda do Koče na Prehodavcih uz Gornja triglavskih jezera uz stazu (Rjavo/Smeđe i Zeleno jezero).

Nakon predaha u Koči na Prehodavcih uz mogućnost konzumacije toplog obroka, nastavljamo spuštanje natrag do ishodišne točke kružnom stazom do doline Zadnjice ili Trente.

Kondicijska i tehnička zahtjevnost pohoda:

Pohod je kondicijski srednje zahtjevan s ukupno oko 7 sati uspona kroz dva dana, te savladavanje visinske razlike od cca 2000 m.

Pohod nije tehnički zahtijevan .

Potrebna oprema za pohod:

Uz standardnu planinarsku opremu (obvezna zaštita od sunca i kiše, toplija odjeća, dovoljno tekućine i hrane za uspon do doma), preporučljivo ponijeti kacigu.

Ograničenje broja sudionika: najviše 18 osoba + 2 vodiča (zbog ograničenih smještajnih kapaciteta)

Za eventualno veći broj sudionika od rezerviranog broja, mogućnost upita prijevozniku za veći autobus i koči za ev. dodatno noćenje.

Cijena prijevoza: 220,00 kn/osobi (izračun na bazi minimalno 15 prijavljenih osoba)

U slučaju nedovoljnog broja prijavljenih, mogućnost organizacije prijevoza vlastitim autima/kombijem.

Uvjeti noćenja i prehrane u domu za članove HPS-a (uz iskaznicu): poželjno ponijeti jednokratnu/višekratnu plahtu tj. navlaku za spavanje da vam je dodatno ne naplate. U domovima (dolič i Prehodavci) ima mogućnost narudžbe 2-3 standardna jela (jota, ričet, enolončnica i sl.). Moguća je i kupnja vode.

Cijena putno-zdravstvenog osiguranja za dva dana (grupna): 30 kn/osobi (ugovara se za sve prijavljene, osim onih koji nas posebno obavijeste da su već osigurani po drugoj osnovi)

PRIJAVE: pročelnicima podružnica ili direktno vodiču do popunjenja autobusa (18 mjesta), a najkasnije do 07. srpnja 2015. (utorak).

Kontakt za prijave: Podružnice Umag: 743-003 (091 206 0510); Buje 091 208 0512; Novigrad 091 208 0511; Buzet 091 208 0510; Poreč 091 1060 510.

Molimo uz prijavu navesti (zbog police osiguranja):

- ime i prezime,

- OIB i

- datum rođenja .

Napomena:

Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa vodiča. Vodič zadržava pravo promjene programa ovisno o vremenskim uvjetima, planiranoj satnici i ostalim okolnostima na stazi.

Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima istoga, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na pohodu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu, te da pohodu prisustvuje na vlastitu odgovornost.

Organizator: HPD Planik Umag, Podružnica Buzet

Vodiči: Anica Milković Grbac 091 6950 648 i Mario Hreljak