17.08.2024. Mangart

14.08.2024. 15:30

On je treći vrh u Sloveniji nakon Triglava i Škrlatice. Prvi ga je popeo 1794 godine prirodoslovac Franz von Hohenwart. Inače je vrh na granici sa Italijom, sa prekrasnim pogledom.

PRIJEVOZ: Osobnim automobilima

OKUPLJANJE: Počivalište Ravne na autocesti, SLO, 05:20 am

POLAZAK: Subota 17.08 (po satnici)

POVRATAK: Subota 17.08. predvečer

POKRET: Umag 4,30h(Lidl), Buzet 4,30h (dogovor)

TEŽINA: kondicijski zahtjevan, tehnički zahtjevno (potreban ferrata set)

TRAJANJE: 5-6h

DOKUMENTI: osobna iskaznica i planinarska iskaznica HPS-a

OPIS IZLETA:

Vozimo prema Nanosu gdje skrećemo za Novu Goricu dolinom Soče do Boveca gdje skrećemo za Log pod Mangartom, plaćamo cestu do Mangartskog sedla , odakle počinje naš uspon na Mangart. Plan je popeti se slovenskim putem (ferrata) na vrh, a talijanskim se spustiti...Trebat će nam ukupno oko 5, 6 sati...

Nakon silaska okrijepa u Koči na Mangartskom sedlu.

PREHRANA: iz ruksaka po želji, treba ponijeti dovoljne količine vode.

OPREMA: standardna planinarska, zaštita od sunca, mobitel, rasvjeta, obavezan ferrata set (pojas, Y, kaciga)

VODIČ: Marino Baćac 098219447

TROŠKOVI KOTIZACIJE: 10.00 €

koje treba uplatiti na račun Društva

HR29 2380 0061 1400 07662

POZIV NA BROJ: 99

OPIS PLAĆANJA: MANGART, IME i PREZIME

PRIJAVE NA LINK:  https://forms.gle/zX9G1pqRWSensbNVA

Prijave se primaju do 15.08.24.

Prijava se smatra važečom uplatom kotizacije.

Svaki sudionik je dužan sam procijeniti vlastitu fizičku i psihičku spremnost za pohod, te ga savladava na vlastitu odgovornost. U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta ili nepredvidivih situacija organizator zadržava pravo promjene programa.

Izlet je organiziran za članove HPD „Planik“ Umag i/ili osobe koje imaju uplaćenu članarinu u HPS-u za tekuću godinu.

Prijavom sudionik potvrđuje da se pridržava plana izleta, da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik mora poštovati upute i odluke vodiča. U slučaju nepredviđenih okolnosti vodič može promijeniti plan, satnicu ili otkazati izlet.

Fotografije

Mangart-zahod-vzhod-1-79-6Mountain-flowers-under-Mt.-MangartSunrise-at-the-Mangart-mountain