20. 8. 2023. - JEDNODNEVNI IZLET - MOJSTROVKA

18.08.2023. 15:21

Za sve željne ferata i visina....

Okupljanje: Buje, 5.00 sati, polazak osobnim automobilima.

Vozimo se do Kranjske gore i skrećemo na Vršić, odnosno do Erjavčeve koče (1.525 mnv) - nekih 3,5 sata... Uzimamo potrebnu opremu i penjemo prema Mojstrovki.

Plan je popeti se Hanzovom (cca 3 sata do vrha s prekrasnim pogledom na Jalovec, Prisojnik, Razor, Špik, Škrlaticu, Triglav itd....).

Nakon odmora i slikanja silazimo na drugu, južnu stranu i za nekih 3 sata smo kod auta.

Ručak i spremanje  za povratak.

OPREMA: ferata set, kaciga, pojas, planinarski štapovi, rasvjeta; zaštita od sunca (kapa, krema za sunčanje); mobitel, osobna i planinarska iskaznica... sa sobom uzeti dovoljno hrane i vode.

Prijave putem poveznice https://forms.gle/fZttuQGNHoj3ATJ47  u 18.00 sati.

Vodič na stazi: Marino Baćac, 098219447 (zvati za dodatna pitanja)

Troškovi: kotizacija – 5,00 eura (uplatiti na račun Društva: HR29 2380 0061 1400 07662, POZIV NA BROJ: 99, OPIS PLAĆANJA: KOTIZACIJA ZA MOJSTROVKU, IME PREZIME); trošak prijevoza – solidarno.

Izlet je organiziran za članove HPD „Planik“ Umag i/ili osobe koje imaju uplaćenu članarinu u HPS-u za tekuću godinu.

Prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.
Sudionik mora poštovati upute i odluke vodiča. U slučaju nepredviđenih okolnosti vodič može promijeniti plan, satnicu ili otkazati izlet.