Osorščica, 588m - nedjelja 14.04.2024. (jednodnevni izlet autobusom)

29.03.2024. 12:15

Osoršćica je planina na sjevernom dijelu otoka Lošinja, dužine oko 15km, a najviši je vrh Televrina /588m.n.m.

Na vrhu Sveti Mikula /577m.n.m./ nalazi se kamena crkvica od koje se pruža predivan pogled.

Polazak autobusa: (molimo na prikupnim točkama biti 10min ranije).

05:20h UMAG autobusna

05:40h NOVIGRAD autobusna

06:10h POREČ Kaufland

06:40h PAZIN autobusna

Ukrcaj na trajekt Brestova-Porozina u 08:15h

Povratak u večernjim satima

PLAN PUTA :

Uspon započinjemo iz Nerezina prema Sv. Mikuli, to je najkraći ali fizički najzahtjevniji pristup, jer treba savladati visinsku razliku od preko 500 metara, a dužine je oko 2,5km.

Staza je u kamenom terenu i većim dijelom ide serpentinama kroz šumu, te će nam za dolazak na vrh kod crkvice Sv. Mikule trebati cca 1,5 sati. Dolaskom na vrh nagradit će nas prekrasni pogled na otoke te Istru, Velebit itd..

Nakon odmora i marende iz ruksaka krećemo na vrh Televrina te do planinarskog doma Sv.Gaudenta koji nudi hranu i piće (pošto je dom pri kraju trase obavezna je predhodna marenda iz ruksaka).

Iz doma se spuštamo u mjesto Osor gdje nas čeka autobus.

Povratak sa ukrcavanjem na trajekt ako stignemo u 18,00h ili na sljedeći trajekt u 19,30h.

Duljina staze: cca 14 km sa 598m visinske razlike.

Vrijeme hodanja: sa pauzama cca 6-7 sati.

Zahtjevnost staze: Uspon tehnički srednje zahtjevan,  kondicijski srednje zahtjevno

Oprema: ovisno o uvjetima na stazi, štapovi, rasvjeta, mobitel...

Marenda: Hrana iz ruksaka, uzeti sa sobom dovoljnu količinu vode.

Vodič: Mario Hreljak  0916950663

pomoćni Matea Heljak

Troškovi kotizacije: 33€

Uplatiti na račun Društva HR29 2380 0061 1400 07662

POZIV NA BROJ: 99

OPIS PLAĆANJA: KOTIZACIJA OSORŠČICA, IME i PREZIME

PRIJAVE NA LINK: https://forms.gle/2W8EqBC9es8kMCJs5

Prijave se primaju do popunjavanja mjesta u autobusu.

Prijava se smatra važečom uplatom kotizacije.

Izlet je organiziran za članove HPD „Planik“ Umag i/ili osobe koje imaju uplaćenu članarinu u HPS-u za tekuću godinu.

Prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik mora poštovati upute i odluke vodiča. U slučaju nepredviđenih okolnosti vodič može promijeniti plan, satnicu ili otkazati izlet.