Belopeška jezera_7.9.2014.

BUJE

sa autobusne stanice

Opis izleta:

Nedjelja, 07. rujan 2014.

Polazak je planiran u ranim jutarnjim satima. Planirani dolazak na ishodišnu točku tj. parkiralište uz gornje Belopeško jezero je oko 10,30 sati.

Iz ishodišta koje se nalazi na visini 930 m krećemo se lagano uspinjati obroncima Male Ponce.

Nakon cca 1 h uspona prolazimo uz planinsku koču Riffugio Zacchi gdje je moguć kratki predah.

Nastavljamo uspon do međnog grebena (SLO/IT) i lokacije Vratica/Portico podno vrha Male ponce, do kojeg je predviđeno dodatnih 1,5 do 2 sata laganog uspona, što znači ukupno od parkirališta 2,5 do 3 sata laganog uspinjanja.

S međnog grebena na lokaciji Vratica/Portico (na visini cca 1.850 m) otvara se uz prekrasan pogled na Belopeška jezera i pogled na susjednu dolinu Tamar i okolne impozantne vrhove (Vevnica, Mangart….).

Od Vratica / Portica do vrha Male ponce (1.925 m) vodi većim dijelom neobilježena staza (bespuće) od cca 10-ak minuta hoda. Uspon do samog vrha nešto je zahtjevniji i nije planiran, ali moguć je po dogovoru sudionika.

Povratak slijedi slikovitom i uređenom kružnom stazom koja završava na donjem Belopeškom jezeru.

Po silasku, slijedi obilazak pješice oko donjeg i gornjeg Belopeškog jezera što traje približno 1,5 sat. Na tom dijelu uspona gotovo i nema.

Kondicijska i tehnička zahtjevnost pohoda:

Pohod nije kondicijski zahtjevan s ukupno 2,5 – 3 sata uspona i 2 sata spuštanja, te savladavanje visinske razlike od cca 900 m. Staza nije tehnički zahtjevna (osim eventualnog uspona na sam vrh Male ponce koji je nešto zahtjevniji).

Potrebna oprema za pohod:

Za pohod je potrebna standardna planinarska oprema (obvezna zaštita od sunca i kiše, toplija odjeća).

Ograničenje broja sudionika: predbilježen je prijevoz velikim autobusom

Cijena prijevoza: 175,00 kn/osobi (cijena formirana na bazi min. 30 prijavljenih).

U slučaju nedovoljnog broja prijavljenih, mogućnost organizacije prijevoza vlastitim autima, kombijima ili sl.

Cijena putno-zdravstvenog osiguranja za jedan dan (grupna): 16 kn/osobi (ugovara se za sve prijavljene, osim onih koji nas posebno obavijeste da su već osigurani po drugoj osnovi ili izričito ne žele osiguranje)

Molimo uz prijave navesti (zbog police osiguranja):

- ime i prezime,

- OIB i

- datum rođenja

PRIJAVE: direktno vodiču ili pročelnicima podružnica najkasnije do 4. rujna 2014. (četvrtak), u prostorijama društva i podružnica od 20 do 21 sat.

Podružnice: Umag: 743-003 (091 2060510); Buje 091 208-0512; Novigrad 091 208-0511;

Buzet 091 208-0510; Poreč 091 1060-510

Napomena:

Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa vodiča. Vodič zadržava pravo promjene programa ovisno o vremenskim uvjetima, planiranoj satnici i ostalim okolnostima na stazi. Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima istoga, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na pohodu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu, te da pohodu prisustvuje na vlastitu odgovornost.

Organizator: HPD Planik Umag, Podružnica Buzet

Vodič: Anica Milković Grbac 091 6950 648