Karnijske alpe, Italija/Austrija, 12. i 13.07.2014.

01.07.2014. 23:34

Polazak autobusa 12. srpnja 2014. iz:

BUZETA

u

sati

sa benzinske postaje OMV/CRODUX

BUJA

u

sati

sa autobusne stanice

Opis izleta:

Subota, 12.07.

Dolazak na parkiralište na Plockenpassu (prijevoj između Italije i Austrije u Karnijskim alpama) planirano je oko 10,30 sati.

Prvi dan penjemo se približno 3 sata laganim hodom (cca 800 m visinski) do planinskog doma Riffugio Marinelli (2122 m) gdje ćemo i prenoćiti, te drugi dan krenuti na vrh.

OPCIJA: Po dolasku u dom, smještaju i okrepi, za one koji imaju volje i raspoloženja moguć je manji dodatni uspon do ledenjačkog jezera Volayersee/Lago di Volaya (1950 m) na približno 1,5 sat hoda od doma uz manji uspon (cca 200m visinski). Za uspon do ledenjačkog jezera potrebna je oprema za samoosiguravanje (kaciga, pojas i Y) zbog savladavanja par rizičnih detalja.

Nedjelja 13.07.

Polazak prema vrhu je u ranim jutarnjim satima zbog ljetnih vrućina i južne orijentacije padine.

Očekuje nas 3 sata uspona umjerenim tempom do najvišeg vrha Karnijskih alpa, Hohe Warte / Coglians (2780 m). Pritom se savladava cca 700 m visinski po raznovrsnim terenima (zemlja i trava, sipar i stijena) uz povremenu manju uporabu ruku pri vrhu.

Slijedi povratak istim putem do Rifuggia Marinelli, mogućnost ručka i povratak do ishodišne točke tj. parkirališta Plockenpass.

Kondicijska i tehnička zahtjevnost pohoda:

Pohod je kondicijski srednje zahtjevan s ukupno 6-8 sati uspona kroz dva dana, te savladavanje visinske razlike od 1500 do 1750 m ( s ledenj. jezerom), odvija se na osunčanim i golim južnim padinama pri visinama do 2780 m što predstavlja dodatni otežavajući faktor.

Staza nije tehnički zahtijevna (osim opcije ledenjačkog jezera koja je djelomično zahtjevna), ali traži određenu spretnost i iskustvo u kretanju težim terenima (stijena i sipar) s povremenom uporabom ruku.

Potrebna oprema za pohod:

Uz standardnu planinarsku opremu (obvezna zaštita od sunca i kiše), obvezno ponijeti kacigu, a oni koji planiraju ići do ledenjačkog jezera i ostalu opremu za samoosiguravanje.

U slučaju još uvijek prisutnih zimskih uvjeta pri vrhu, naknadno ćete biti obaviješteni izmjenom ove obavijesti o eventualnoj potrebi za dodatnom zimskom opremom.

Ograničenje broja sudionika: najviše 27 osoba + 3 vodiča (zbog ograničenih smještajnih kapaciteta)

Cijena prijevoza: 220,00 kn/osobi

Cijena noćenja u domu za članove HPS-a (uz iskaznicu): 10 EUR (poželjno ponijeti jednokratnu/višekratnu plahtu tj. navlaku za spavanje da vam je dodatno ne naplate), a u domu ima mogućnost narudžbe raspoloživih jela i pića s menija po vlastitom izboru.

Cijena putno-zdravstvenog osiguranja za dva dana (grupna): 28 kn/osobi (ugovara se za sve prijavljene, osim onih koji nas posebno obavijeste da su već osigurani po drugoj osnovi)

PRIJAVE: odmah nakon objave programa do popunjenja autobusa (27 mjesta), a najkasnije do 04. srpnja 2014. u prostorijama društva i podružnica od 20 do 21 sat.

Molimo uz prijave navesti zbog osiguranja:

- ime i prezime,

- OIB i

- datum rođenja .

Umag: 743-003 (091 2060510); Buje 091 208-0512; Novigrad 091 208-0511;

Buzet 091 208-0510; Poreč 091 1060-510

Napomena:

Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa vodiča. Vodič zadržava pravo promjene programa ovisno o vremenskim uvjetima, planiranoj satnici i ostalim okolnostima na stazi.

Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima istoga, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na pohodu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu, te da pohodu prisustvuje na vlastitu odgovornost.

Organizator: HPD Planik Umag, Podružnica Buzet

Vodič: Anica Milković Grbac 091 6950 648