Žumberak, Sveta Gera nedjelja 05.05.2024. (jednodnevni izlet autobusom)

26.04.2024. 11:11

Žumberačka Gora je gorje na sjeverozapadu Hrvatske, okosnicu čini dugački hrbat koji prati granicu između Hrvatske i Slovenije, poznat je po cvijetnim livadama i lijepim vidicima.

Vrh Sveta Gera /1178/ je najviši vrh Žumberka  i sjeverozapadne Hrvatske, vrh je širok valovit proplanak na kojem se sa naše strane nalazi grkokatolička kapelica Sv. Ilije u kojoj je uređeno malo planinarsko sklonište, 15 metara visoki betonski  geodetski stup, a sa vidikovca koji je na slovenskoj strani je odličan pogled na Sloveniju sve do Kamniških alpi.

AUTOBUS - ukrcavam se na prikupnoj točki:

05:00h UMAG (Autobusni kolodvor),

05:20h NOVIGRAD (Autobusni kolodvor),

05:45h POREČ (Kaufland),

06:40h LUPOGLAV (stanica),

Povratak u večernjim satima.

Plan puta:

Autobusom dolazimo do naselja Sošice/559 m/ koje je glavno ishodište za uspon, odakle  započinjemo hodanje, /preko napuštenog zaseoka Boići/ prema najvišem vrhu Sv. Gera, do vrha  treba savladati visinsku razliku od 620 metara, a dužina uspona oko 6,7 km.

Staza ide većim dijelom u zemljanom terenu dio je makadam, preko livada i kroz  bukovu šumu.

Vraćamo se preko Tratine natrag u Sošice.

Ukupna dužina staze:  je oko 13 km,

Vrijeme hodanja: sa zaustavljanjem nam treba cca 5-6 sati za proći trasu

Zahtjevnost staze: kondicijski srednje teško, tehnički nezahtjevno

Oprema: prilagođena vremenskim uvjetima, štapovi, rasvjeta, mobitel…

Ručak: Hrana iz ruksaka

Vodič: Mario Hreljak  0916950663, pomoćni Matea Heljak

Troškovi kotizacije: 35€

Uplatiti na račun Društva:

IBAN HR29 2380 0061 1400 07662

POZIV NA BROJ: 99

OPIS PLAĆANJA: KOTIZACIJA ŽUMBERAK, IME i PREZIME

PRIJAVE NA LINK:https://forms.gle/Ywnv2oVcFA1pdxff6

Prijave se primaju do popunjavanja mjesta u autobusu.

Prijava se smatra važećom uplatom kotizacije.

Izlet je organiziran za članove HPD „Planik“ Umag i/ili osobe koje imaju uplaćenu članarinu u HPS-u za tekuću godinu.

Prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik mora poštovati upute i odluke vodiča. U slučaju nepredviđenih okolnosti vodič može promijeniti plan, satnicu ili otkazati izlet.